Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - II stopień

ZASADY REKRUTACJI

ZAPISY NA STUDIA PROWADZONE SĄ JEDYNIE POPRZEZ SYSTEM INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATÓW:

https://irk.uwm.edu.pl/

 

HARMONOGRAM

OGÓLNE ZASADY REKRUTACJI NA STUDIA PIERWSZEGO I DRUGIEGO STOPNIA ORAZ JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE NA ROK AKADEMICKI 2024/2025:

https://uwm.edu.pl/kandydaci/terminy-rekrutacji

 

PROCEDURA REKRUTACYJNA 2024/2025

Zapoznaj się z pełnym harmonogramem rekrutacji:

https://rekrutacja.uwm.edu.pl/kalendarz-rekrutacji/

 

OPŁATA REKRUTACYJNA

Aby uczestniczyć w postępowaniu kwalifikacyjnym należy dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł do 22.07.2024 r. O uznaniu opłaty decyduje data jej wpływu na konto UWM. Opłatę rekrutacyjną należy wnieść na indywidualne dla każdego kandydata konto wskazane w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Brak wpłaty oznacza, że kwalifikacja nie będzie przeprowadzona.

 

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na kierunku studiów: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Dyrygentura, Kompozycja i teoria muzyki, Jazz i muzyka estradowa, Instrumentalistyka.

Głównym kryterium ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są dostarczyć Komisji Rekrutacyjnej zaświadczenie o wyniku ukończonych studiów (wg wzoru określonego przez UWM) od 24.06. do 22.07.2024 r. do godz. 15.00  

 

Dodatkowe informacje

Kandydaci na studia drugiego stopnia, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na innym kierunku studiów niż podane w zasadach kwalifikacji, mogą wziąć udział w rekrutacji, jeśli w wyniku ukończonych dotychczasowych studiów osiągnęli następującą wiedzę, umiejętności i kompetencje:

  • umiejętność gry na fortepianie i dowolnie wybranym instrumencie,
  • ogólną znajomość literatury muzycznej,
  • wiedzę z zakresu rozwoju tradycji muzycznych w ujęciu historycznym i związaną z nim literaturą,
  • umiejętność definiowania elementów dzieła muzycznego i wskazywania relacji zachodzących pomiędzy nimi,
  • umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy o harmonii,
  • umiejętność rozpoznawania, zapamiętywania i odtwarzania materiału muzycznego,
  • umiejętność odczytywania oraz przekazania zapisu muzycznego.

 

KONTAKT DO ZESPOŁU REKRUTACYJNEGO

Kontakt do osób udzielajacych informacji zostanie podany około 01.05.2024 r. 

 

EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ – OPIS KIERUNKU

Po I semestrze studiów drugiego stopnia kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studenci mają możliwość wyboru zakresu: Muzyki estradowej, Edukacji muzycznej szkolnej.

Wśród przedmiotów kształcenia w zakresie Muzyki estradowej znajdują się m.in. dyrygowanie, interpretacja utworu wokalnego, ruch sceniczny, propedeutyka kompozycji i aranżacji, propedeutyka produkcji muzycznej, podstawy realizacji dźwięku, instrumenty elektroniczne, technologie cyfrowe w muzyce, zespoły muzyki rozrywkowej (pop, rock, R&B, jazzband), instrumenty estradowe, instrumenty wirtualne i cyfrowe, praca z mikrofonem, podstawy realizacji nagrań, realizacja dzieła scenicznego, style muzyki rozrywkowej, historia kultury, promocja i marketing dóbr kultury, zespoły muzyczne z metodyką.

Wśród przedmiotów kształcenia w zakresie Edukacji muzycznej szkolnej znajdują się m.in. historia kultury, psychologia, pedagogika, podstawy dydaktyki, zespoły muzyczne z metodyką, dyrygowanie, interpretacja utworu wokalnego, propedeutyka kompozycji i aranżacji, zespół instrumentów szkolnych Orffa, metodyka muzyki, organizacja projektu artystycznego, promocja i marketing dóbr kultury. 

Warunkiem wyboru po I semestrze zakresu Edukacji muzycznej szkolnej jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na kierunku studiów Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. 

Kadrę dydaktyczną Instytutu Muzyki stanowią wysoko kwalifikowani nauczyciele akademiccy, w tym znani artyści i pedagodzy różnych specjalności. 

 

Kwalifikacje absolwenta

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia absolwent uzyskuje tytuł zawodowy magistra i posiada kwalifikacje zgodne z ukończonymi zakresami:

  • prowadzenia zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych w amatorskim ruchu muzycznym,
  • prowadzenia działalności muzycznej w instytucjach kultury i mediach,
  • animacji kultury muzycznej w społecznościach lokalnych,
  • działalności związanej z organizacją festiwali, konkursów i imprez muzycznych.
  • prowadzenia zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w zakresie szkolnej edukacji artystycznej na poziomie nauczania przedszkolnego i szkolnego do szkoły średniej włącznie,
  • prowadzenia zajęć umuzykalniających w przedszkolach i placówkach pozaszkolnych,
  • po ukończeniu zakresu edukacja muzyczna szkolna dodatkowo uzyskuje kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela muzyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. 

     

Obszary zatrudnienia absolwentów

Wszelkie instytucje prowadzące działalność w zakresie upowszechniania kultury muzycznej oraz przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły średnie.