INSTYTUT SZTUK PIĘKNYCH

SZTUKA, DESIGN, FOTOGRAFIA, FILM

Chciałbyś w przyszłości być artystą, projektantem, grafikiem, fotografem lub filmowcem? To miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Jesteś kreatywny i szukasz sposobu na odnalezienie się na rynku sztuk wizualnych? Studiuj w Instytucie Sztuk Pięknych. Poznaj tajniki projektowania graficznego, multimediów, fotografii, filmu, intermediów, struktur wizualnych, a na studiach drugiego stopnia modelowania i wydruku 3D. Wszystko to w oparciu o tradycyjne pracownie artystyczne: malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i rzeźby. Na naszym kierunku pozyskasz umiejętności pracy w różnych technikach i technologiach artystycznych. Stawiamy na kreatywność.

Więcej informacji:

tel. (89) 524 - 52 - 25,  517-943- 180

sekretariat.isp@uwm.edu.pl

EGZAMINY WSTĘPNE 2020 - ZASADY KWALIFIKACJI

Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje dwa etapy - sprawdzenie predyspozycji z malarstwa i rysunku na podstawie przesłanych prac oraz konkurs świadectw.

Etap pierwszy – ocena predyspozycji

Do oceny predyspozycji od kandydata wymagane jest wykonanie 4 prac artystycznych:

- 2 rysunki

- 2 prace malarskie

Tematy prac do wyboru przez kandydata:

• Martwa natura
  • Wnętrze
  • Pejzaż
  • Mój świat fantazji

Format prac: nie mniejszy niż A3.  Technika wykonania prac dowolna.

Kandydat przysyła prace drogą korespondencyjną w zaklejonej kopercie lub innym opakowaniu. Każda praca musi być podpisana: imię i nazwisko, temat pracy.

Punkt Obsługi Kandydata

ul. Oczapowskiego 12b

z dopiskiem: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

PRACE NALEŻY WYSŁAĆ DO DNIA 13.08.2020 DO GODZINY 15.00

Etap drugi – konkurs świadectw

NOWA MATURA:

konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości z trzech przedmiotów wybranych spośród:

1. Biologia

3. Historia sztuki

4. Geografia

5. Język polski

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Matematyka

Do konkursu (rankingu) sumy % punktów, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy po sprawdzeniu predyspozycji uzyskali oceny co najmniej dostateczne.

Do kwalifikacji na studia brane są pod uwagę wyniki z części pisemnej egzaminów maturalnych. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, natomiast wyniki z poziomu rozszerzonego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów kwalifikacyjnych wymienionych wyżej, z których egzamin maturalny złożony został na poziomie dwujęzycznym mnożone są przez 2, tak jak dla poziomu rozszerzonego.

STARA MATURA

Konkurs ( ranking ) średniej ocen uzyskanych na świadectwie, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub geografia lub biologia lub matematyka

2. Język polski

3. Język obcy nowożytny*

MATURA ZAGRANICZNA

Konkurs ( ranking ) sumy % punktów, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

3. Historia sztuki

4. Geografia

5. Język polski

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji dwuczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: historia i język polski oraz do oceny predyspozycji kandydata.

Konsultacje dla kandydatów na kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych z malarstwa i rysunku

studia I stopnia, rok akademicki 2020/21

Termin konsultacji: 27.07 – 7.08.2020 r., godz. 9.00 – 12.00 (oprócz sobót i niedziel)

Prowadzący konsultacje: dr Joanna Bentkowska-Hlebowicz, dr hab. Marzena Huculak, prof. uczelni, dr hab. Renata Zimnicka-Prabucka, prof. uczelni

Platforma komunikacji: TEAMS, szczegóły dostępu na tydzień przed rozpoczęciem.

Chętnych prosimy o kontakt : konsultacje.isp@gmail.com

Czego mogą oczekiwać kandydaci

Każdy kandydat ma możliwość przedstawienia dokumentacji fotograficznej prac z zakresu malarstwa i rysunku. Na tej podstawie zostanie dokonana analiza pod względem formalnym oraz przekazane zostaną wskazówki ukierunkowujące kandydata odnośnie dalszej pracy, która pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych błędów lub wskaże dodatkowe możliwości pracy w dyscyplinach rysunku i malarstwa.

REKRUTACJA

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - studia pierwszego stopnia - licencjackie stacjonarne

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - studia drugiego stopnia stacjonarne

Czytaj więcej: https://rekrutacja.uwm.edu.pl/rekrutacja/edukacja-artystyczna-w-zakresie-sztuk-plastycznych#ixzz6PRABgKnK