INSTYTUT MUZYKI

STUDIA MUZYCZNE NA UNIWERSYTECIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM W OLSZTYNIE
Jeśli chcesz w przyszłości zawodowo zajmować się edukacją muzyczną, animacją kultury, graniem  lub śpiewaniem w zespołach muzycznych, to zostań studentem(tką) kierunku
EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ
Studia  te kończą się uzyskaniem tytułu magistra sztuki
Podczas studiów będziesz mógł(a):
- doskonalić umiejętność gry na wybranych instrumentach (fortepian, gitara, gitara basowa, perkusja, saksofon, klarnet, skrzypce, flet, akordeon),
- opanować technikę śpiewu klasycznego lub rozrywkowego,
- nauczyć się sztuki dyrygowania i prowadzenia różnych zespołów muzycznych,
- poznać podstawy kompozycji i aranżacji,
-opanować zasady komputerowej edycji nut,
realizacji dźwięku i produkcji muzycznej,
- poznać teorię i metodykę edukacji muzycznej oraz spotkać wielu kreatywnych i twórczych przyjaciół.
Aktualne informacje o nas znajdziesz na stronach:
Szczegółowe informacje uzyskasz pod adresem mailowym:
katmuz@uwm.edu.pl
Jeżeli kochasz muzykę i jesteś kreatywny oraz twórczy… to czekamy na Ciebie!

Więcej informacji:

tel. (89) 524 - 52 - 25

EGZAMINY WSTĘPNE 2020 - ZASADY KWALIFIKACJI

Etap pierwszy – ocena predyspozycji

Z uwagi na ogłoszony stan epidemiczny egzamin praktyczny w rekrutacji na rok akademicki 2020/21
został zastąpiony następującą formą zdalną:
- kandydat przesyła  nagranie wideo na nośniku elektronicznym (zalecana pamięć USB pendrive w formacie MPEG-4),
- nagranie zawiera wykonanie przez kandydata dwóch różnych stylistycznie utworów na dowolnym
instrumencie muzycznym oraz dowolnej piosenki śpiewanej bez akompaniamentu, a cappella.

-Nośnik należy wysłać na adres:

Punkt Obsługi Kandydata

ul. Oczapowskiego 12b

z dopiskiem: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Etap drugi – konkurs świadectw

NOWA MATURA:

konkurs (ranking) sumy % punktów uzyskanych na świadectwie dojrzałości z trzech przedmiotów wybranych spośród:

1. Biologia

3. Historia sztuki

4. Geografia

5. Język polski

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Matematyka

Do konkursu (rankingu) sumy % punktów, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy po sprawdzeniu predyspozycji uzyskali oceny co najmniej dostateczne.

Do kwalifikacji na studia brane są pod uwagę wyniki z części pisemnej egzaminów maturalnych. Na poziomie podstawowym ilość % uzyskana na świadectwie dojrzałości jest równa ilości punktów w kwalifikacji, natomiast wyniki z poziomu rozszerzonego do kwalifikacji mnożone są przez 2. Wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów kwalifikacyjnych wymienionych wyżej, z których egzamin maturalny złożony został na poziomie dwujęzycznym mnożone są przez 2, tak jak dla poziomu rozszerzonego.

STARA MATURA

Konkurs ( ranking ) średniej ocen uzyskanych na świadectwie, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty:

1. Historia lub geografia lub biologia lub matematyka

2. Język polski

3. Język obcy nowożytny*

MATURA ZAGRANICZNA

Konkurs ( ranking ) sumy % punktów, przystępują wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali zaliczenie testu predyspozycji.

Uwzględniane przedmioty (należy dokonać wyboru trzech przedmiotów z przedstawionych poniżej)

1. Biologia

3. Historia sztuki

4. Geografia

5. Język polski

6. Język obcy nowożytny (jeden język, do wyboru przez kandydata)

7. Matematyka

Punktacji przedmiotowej ze świadectwa dojrzałości w skali nieporównywalnej do zamieszczonych w zasadach matury zagranicznej, nie przelicza się. Oznacza to, że kandydat nie może być bezpośrednio kwalifikowany w konkursie świadectw dojrzałości, lecz: w ramach rekrutacji dwuczęściowej obejmującej konkurs świadectw dojrzałości - zobowiązany jest przystąpić do egzaminu wstępnego ustnego z dwóch przedmiotów: historia i język polski oraz do oceny predyspozycji kandydata.

REKRUTACJA - INFORMATOR:

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia pierwszego stopnia - licencjackie stacjonarne

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - studia drugiego stopnia stacjonarne

Edukacja muzyczna szkolna - studia drugiego stopnia stacjonarne

Muzyka estradowa - studia drugiego stopnia stacjonarne