DR AGNIESZKA DZIEWULSKA - PAWŁOWSKA

Olsztynianka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, w klasie śpiewu solowego mgr Jolanty Łoś oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno - Aktorskim, w klasie prof. Brygidy Skiby.

Laureatka II-go miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy śpiewniki domowe Stanisława Moniuszki", Łódź 1998 roku Dwukrotna stypendystka: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji „Młoda Polska". W 2006r. otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego a w 2007 roku Prezydenta Miasta Olsztyna za promocję kultury Warmii i Mazur.

W październiku 1998 roku zaproszona przez dyrektora Sławomira Pietrasa zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, w koncercie „Moniuszko w interpretacji najmłodszych".
Od 1996 roku bierze udział w licznych mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych między innymi przez takie sławy jak: Elena Obraztsova, Vladimir Atlantow, Ryszard Karczykowski, Zdzisława Donat, Jadwiga Rappe, Delfina Ambroziak, Renata Scotto, Helena Łazarska, Rolando Panerai, Katia Ricarelli, Salvatore Fisichella, Christian Elssner, Rusco Ruskov, Marina di Marco, Ralf Döring, Peter Tschaplik, Larissy Gergieva.

W okresie nauki w liceum była solistką Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia", z którym to dokonała kilku nagrań.
Koncertowała w Polsce, Niemczech, Francji, Rosji oraz Finlandii.
Współpracowała z Gdańską Capellą Gedanensis: w czerwcu 2002 roku jako odtwórczyni altowej partii w „Stabat Mater" G.B. Pergolesiego pod batutą Rafała Jacka Delekty oraz w czerwcu 2003 roku jako Księżna Sophimene w polskiej premierze opery „Die baständige Argenia" J. V. Medera pod batutą Aliny Kowalskiej-Pińczak.
W listopadzie 2004 roku w Filharmonii Olsztyńskiej pod batutą prof. Janusza Przybylskiego wystąpiła jako Mamma Lucia w jednoaktowej operze „Cavalleria Rusticana".
W Filharmonii Bałtyckiej, 2 czerwca 2005 roku wystąpiła jako solistka podczas Koncertu Finałowego Plebiscytu Publicznośći - na Najlepszego Wykonawcę - organizowanym przez Fundację Musica Mundi.

21 października 2005 roku partią Carmen w operze „Carmen" Georga Bizeta, pod batutą  prof. Janusza Przybylskiego, wystąpiła podczas recitalu dyplomowego na wydziale  Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Wyłoniona i zauważona - jako młoda dobrze zapowiaająca się śpiewaczka - przez Larisse Gergieve podczas przesłuchań do Szkoły Mistrzów w Teatrze Wielkim - Operze narodowej w Warszawie, za sprawą poparci i rekomendacji wydanej przez dyrektora Kazimierza Korda wyjechała na staż do Rosji gdzie została Solistką Akademii Młodych Śpiewaków przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu.

Od 2007 roku realizuje się jako pedagog pracując na stanowisku asystenta w Instytucie Muzyki, na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz jako wykładowca impostacji głosu w Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza  w Olsztynie. Współpracuje również z Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

W swoim repertuarze posiada wiele pieśni i arii z oper, operetek oraz oratoriów kompozytorów polskich i zagranicznych.
Jej pasją są pieśni hiszpańskie i muzyka rosyjska.