UNIWERSYTECKI TEATR MUZYCZNY

Uniwersytecki Teatr Muzyczny UWM w Olsztynie, to pierwsza w Polsce tego typu organizacja, której celem jest rozwijanie pasji i umiejętności artystycznych studentów, jednak kierowana jest również do wszystkich mieszkańców miasta.

"Jako Wydział Sztuki mamy misję otwierania się na miasto. Chcemy, aby Uniwersytecki Teatr Muzyczny stał się miejscem twórczym nie tylko dla mieszkańców Olsztyna, ale całego regionu. Moim pomysłem jest też, aby otworzyć się na dzieci. Mamy przecież podpisaną umowę o współpracy z Uniwersytetem Dzieci. Przecież to one właśnie są potencjalnymi studentami naszego uniwersytetu i wydziału. Jesteśmy jedynym uniwersytetem posiadającym teatr muzyczny i co najważniejsze, nie jesteśmy konkurencją dla nikogo. W Olsztynie jest wielu ludzi, którzy kochają spektakle muzyczne. Myślę, że już niedługo nie będziemy musieli jeździć do Gdyni czy Warszawy, aby je oglądać. Chcemy utworzyć w Kortowie stacjonarną scenę muzyczną, która zaspokoi teatralno-muzyczne oczekiwania mieszkańców nie tylko naszego regionu" - tak pokrótce misję i plany na przyszłość przedstawia twórca, kierownik i reżyser w jednej osobie dr hab. Grzegorz Lewandowski. 

Jakie plany na rok akademicki 2020/2021 posiada UTM UWM? 

  • Premiera musicalu "Smerfy",
  • Ponowne wystawienie musicalu "Me and My Girl",
  • Gala musicalowa, w której wezmą udział soliści Uniwersyteckiego Teatru Muzycznego, ZPiT "Kortowo", Uniwersytecki Chór im. prof Wiktora Wawrzyczka oraz powołana na potrzeby spektaklu orkiestra złożona z członków Uniwersyteckiej Orkiestry Dętej i zaproszonych gościnnie muzyków,
  • Spektakl "Disney Gala".

Mimo wszystko ciężko zaplanować występy w obecnych czasach pandemicznych, miejmy jednak nadzieję, że ww. założenia zostaną zrealizowane. 

 

Po więcej informacji i ciekawostek zapraszamy na profil: