DR HAB. MAŁGORZATA CHOMICZ, PROF. UCZELNI

W 1995 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Na uczelni w Olsztynie pracuje od 1992 roku. Z pracownią grafiki warsztatowej związana jest od początku jej istnienia. Od 2007 roku profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Artysta grafik. Zajmuje się przede wszystkim technikami wklęsłodruku i wypukłodruku. Autorka 70 wystaw indywidualnych (m.in.: w Krakowie, Wilnie, Rzymie, Norymberdze, Asyżu, Perugii, Bańskiej Bystrzycy, Trydencie, Zagrzebiu, Zadarze, Tuluzie). Brała udział w ponad 300 wystawach zbiorowych oraz konkursach graficznych na całym świecie. W 2000 i 2002 roku była stypendystką Fundacji Jana Pawła II Polskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Rzymie, a w 2001 - Fonds d'Aide Aux Lettres Polonaises Independantes w Paryżu. W 2015 roku zaproszona była do udziału w międzynarodowym sympozjum „Slovenia Open to Art - Sinij Vrh".W 2018 uczestniczyła w sympozjum International Graphic Arts Festival w Indira Kala Sangeet University Khairagarh (Indie). Laureatka Biennale Plastyki Olsztyńskiej w 1998, 2001, 2005, 2017 i 2019 roku. W 2012 roku zdobyła I Nagrodę im. "Diego Donati" II Biennale Współczesnej Grafiki w Perugii (Włochy). W 2013 roku zdobyła wyróżnienie XII Bienal Internacional de Grabada "Josep de Ribera" XÀTIVA 2013, Hiszpania, a w 2014 wyróżnienie Excellent Mini-prints - Guangzhou International Exlibris and Mini-prints Biennial, Chiny oraz wyróżnienie 2nd Garzapapel Engraving Contest "Works Reception" - Alcoy, Hiszpania. W 2015 i 2019 roku nominowana do Gran Prix "Premio Acqui" - Acqui Terme, Włochy. W 2016 roku zdobyła Gran Prix „PREMIO ASSOLUTO" I Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej w Perugii we Włoszech. W 2017 roku otrzymała wyróżnienie  3° Concorso di Xilografia "Ugo Maffi Città di Lodi" - Lodi (Włochy). W 2018 roku zdobyła Nagrodę "I Santi di Diso" International Prize of Engraving, Diso (Włochy), wyróżnienie - 8th International Biennial of Small Graphics in Tetovo, (Macedonia) oraz  I Nagroda w Międzynarodowym konkursie "First Prize Author's Wishes Italian Grafhic Art 2017/2018”, Vigonza (Włochy) i Wyróżnienie  - II Konkurs Graficzny im. Jana Feliksa Piwarskiego "O!Świecenie" ( jubileusz 200-lecia Gabinetu Rycin BUW). W 2019 roku zdobyła Główną Nagrodę Triennale européenne de l’estampe contemporaine w Tuluzie we Francji, ponadto : wyróżnienie - XIV Edizione della Biennale Internazionale per l'ncisione "Premio Acqui" - Acqui Terme (Włochy), wyróżnienie - 1st International Engraving and Sculpture Biennial - Premio Celommi 2019, Teramo, Włochy oraz Wyróżnienie Honorowe XII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego (Olsztyn). W 2020 otrzymała Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Fundacji króla Belgii Roi Baudouin:  René Carcan International Prize for Printmaking, Bruksela (Belgia).W 2016 uhonorowanaOdznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Członek honorowy Stowarzyszenia Grafików "Stamperia del Tevere" w Rzymie oraz członek L'Associazione Nazionale Incisori Contemporanei. Autorka i koordynator międzynarodowych projektów artystycznych. W 2018 powstała dysertacja pt. "Malgorzata Chomicz as a printmaker " - autor Anirban Midya - w Indira Kala Sangeet University Khairagarh (Indie). Profesor wizytujący w Indira Kala Sangeet University Khairagarh (Indie) w 2019 roku.