Wernisaż wystawy „Quadrata” Zbigniewa Urbalewicza w Galerii Amfilada

W czwartek 18 stycznia o godzinie 18.00 w galerii Amfilada odbędzie się wernisaż wystawy naszego wykładowcy Zbigniewa Urbalewicza, związanego z Instytutem Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki.

Zbigniew Urbalewicz – artysta sztuk wizualnych, urodzony w 1968 r. w Dobrym Mieście. Ukończył studia na Wydziale Sztuki UMK w Toruniu. Dyplom z grafiki warsztatowej zrealizował w Zakładzie Grafiki pod kierunkiem prof. Ryszarda Krzywki. W pracy artystycznej uprawia głównie grafikę, rysunek i grafikę użytkową. Jego pasją jest również kaligrafia i wszystko co związane z pismem. W pracy posługuje się często literą i tekstem jako budulcem struktury prac. Brał udział w ponad czterdziestu międzynarodowych i krajowych wystawach zbiorowych, przygotował ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych. Jest wykładowcą Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Prowadzi także działalność edukacyjną jako autor warsztatów i pokazów.

Od autora: "Na wystawie „Quadrata” prezentuję prace w różnych technikach. Zobaczymy rysunek, grafikę, malarstwo, kolaż, techniki autorskie. Klamrą spinającą i pretekstem do zrobienia tej ekspozycji jest kwadrat o różnej wielkości, zawartości formalnej, treściowej i filozoficznej."

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów.

 

Galeria Amfilada
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3