Warsztaty muzyki tradycyjnej i liturgicznej z Grzechem Piotrowskim

16 stycznia, 10:00-14:00, sala 312, 3 piętro, Instytut Muzyki na Wydziale Sztuki - ul. Szrajbera 11 w Olsztynie

Zapraszamy serdecznie na  "Warsztaty muzyki tradycyjnej i liturgicznej", prowadzone przez Grzecha Piotrowskiego – jazzmana, kompozytora i producenta muzycznego.
Warsztaty, otwarte dla wszystkich studentów i pracowników Wydziału Sztuki odbędą się w sali 312 Instytutu Muzyki w najbliższy poniedziałek 16 stycznia, w godzinach 10:00–14:00.
Wśród tematów objętych zajęciami znajdą się zagadnienia:
• muzyka ludowa jako źródło inspiracji i improwizacji
• budowanie własnego języka muzycznego
• technologia w służbie muzyki
• budowanie własnej marki artystycznej
======================================

Grzech Piotrowski – biogram.

Wybitny muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor i producent muzyczny. Gra także na etnicznych instrumentach dętych (flety, duduk, i in.). Urodził się i kształcił muzycznie w Olsztynie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; laureat wielu nagród muzycznych (Jazz Festival Hooilaart, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą i in); członek Akademii Fonograficznej ZPAV; dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING „Złota Tarka” w Iławie; twórca i dyrektor artystyczny festiwalu muzycznego “Wschód Piękna” w Olsztynie, prezentującego różne kultury muzyczne i style wykonawcze z całego świata.
Nagrał kilkanaście autorskich płyt CD (z zespołami “Alchemik”, World Orchestra”, “Oxen” i in), brał udział w niezliczonych nagraniach innych artystów jazzowych i popularnych jako muzyk sesyjny.

Założyciel i szef artystyczny międzynarodowej orkiestry “World Orchestra – Grzech Piotrowski”, która przez ponad dekadę gromadzi znakomitych muzyków jazzowych i etnicznych ze wszystkich kontynentów i koncertuje na całym świecie. Grzech Piotrowski jest specjalistą w zakresie twórczego opracowywania melodii ludowych w kontekście współczesnej stylistyki i środków wykonawczych. Tworzy projekty muzyczne inspirowane folklorem polskim i innych narodów - od kameralnych po ogromne składy orkiestrowe (np. Symfonia “Lech, Czech i Rus” [2016] prawykonana w siedzibie NOSPR w Katowicach z udziałem solistów jazzowych i ludowych, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Instrumentów Ludowych z Kijowa, “World Orchestra” oraz dwóch chórów mieszanych).

lider zespołów jazzowych:
Alchemik, Alchemik Orchestra, Alchemik Big Band, Oxen, Emotronica, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation.

Współpraca z artystami jazzowymi:
Eivind Aarset, Bendik Hofseth, Ruth Wilhelmine Meyer, Theodossi Spassov, Sainkho Namtchylak, Vladiswar Nadishana,
Ewa Bem, Hanna Banaszak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Wiesław  Pieregorólka, Henryk Miśkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski.

Współpraca produkcyjna:
Kayah, Edyta Górniak, Roxette, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Perfect, Lady Punk, Violetta Willas, Reni Jusis, DeMono, Borys Szyc, Kasia Kowalska, Afromental, Anna Karwan, Kasia Cerekwicka, Kasia Moś, O.S.T.R, Wienio, Pele, Borixon, Matheo, Joanna Dark, Kwartet Rampa.

Muzyka filmowa:
"Jak pokochałam gangstera" 2021
"Underdog" 2019
"Bask, objawienie Ameryki" 2017
"Powiedz to Gabi" 2003

Współpraca z festiwalami, wytwórniami płytowymi i nadawcami:
Nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego „Fryderyk”, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, „Róże Gali”, KSW, Festiwal Filmowy w Międzyzdrojach, „Szansa na sukces”, Gala z okazji akcesji Polski do EU, 70-lat Wytwórni Filmów Fabularnych, Sony Music, Challenge Records, KKV Norway, Universal Music, Agora, Polskie Radio, TVN, Polsat, TVP, Bulgarian TV, NRK Norway, JazzAhead Bremen, Concerts Norway.

Najnowsza produkcja (grudzień 2022):

Koncert Live In S3 PR
Music by Grzech Piotrowski
Recorded Live in S3 PR by Leszek Kamiński.