"Przestrzenie akustyki" - Książka już jest dostępna!

Już jest!!! Dostępny I tom monografii wieloautorskiej Przestrzenie akustyki, wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W niniejszej pozycji znajdziemy wiele interesujących rozpraw odnoszących się do akustyki. W monografii znajdują się teksty osób, które reprezentują różne dziedziny, w tym m. in. reżyserię dźwięku, akustykę muzyczną, kompozycję, instrumentalistykę, medycynę, wokalistykę, liturgikę itp. W Przestrzeniach akustyki znajdziemy teksty zarówno pracowników Wydziału Sztuki, jak i wielu innych zaproszonych gości.

Spis treści:

Małgorzata Przedpełska-Bieniek

Przestrzeń odbierana przez nasze zmysły a przestrzeń kreowana w odsłuchu pośrednim

Maja Baczyńska, Kajetan Zakrzewski

Rola dźwięku w kreacyjnym filmie dokumentalnym

Adam Rosiński

Wpływ wykształcenia muzycznego na grupowanie dźwięków sekwencji ABA-ABA w rytm galopujący

Arkadiusz Krawcewicz

Muzyka liturgiczna w XX wieku w dokumentach Stolicy Apostolskiej (przed Soborem Watykańskim II) – wprowadzenie

Magdalena Białecka

Organy w przestrzeni sakralnej

Agnieszka Panasiuk

„Gram na sali” – znaczenie akustyki w pracy pianisty

Anna Maria Huszcza

Rola przestrzeni w utworze „Erysipelas”

Zdzisław Madej, Hanna Zajączkiewicz

Głos jako przestrzeń akustyczno-fizjologiczna. Podstawowe założenia anatomiczne jako punkt wyjścia do interpretacji głosu w perspektywie wykonawczej

Zapraszam do lektury i nabycia książki w Wydawnictwie UWM.

Redaktor naukowy: ad dr. Adam Rosiński

Link do sklepu: