Ostatni etap plebiscytu Belfer UWM

Trzeciego stycznia ruszył ostatni etap plebiscytu Belfer UWM. Tytuł finalisty i Wydziałowego Belfra roku zdobył w II etapie dr hab. Karol Kisiel, prof. UWM.

Dr hab. Karol Kisiel, prof. UWM jest związany z Instytutem Muzyki Wydziału Sztuki od 2018 roku gdzie prowadzi zajęcia z dyrygowania, czytania partytur i zasad muzyki. Jest również opiekunem działającego w Instytucie studenckiego chóru Ars Vocale. Laureat stypendium dla wybitnych młodych naukowców oraz stypendium w zakresie upowszechniania kultury. Założyciel i dyrektor artystyczny Zespołu Wokalnego Simultaneo, z którym wykonuje muzykę dawną oraz współczesną. Pomysłodawca wydarzenia Nowe Oblicza Tradycji, w ramach którego powstały trzy nowe kompozycje na sukę biłgorajską i oktet wokalny. Wraz z wybitną instrumentalistką Marią Pomianowską i oktetem wokalnym wykonał zamówione utwory w Centrum św. Jana w Gdańsku, Studio S1 PR im. W. Lutosławskiego w Warszawie i Centrum Arvo Pärta w Laulasmaa w Estonii, a także nagrał płytę dla Polskiego Radia, której premiera będzie miała miejsce w styczniu.

W wolnej chwili, jako miłośnik bushcraftu, zaszywa się w lesie i buja w hamaku obserwując niebo i korony drzew.

Nasz Wydzialowy Belfer czeka na Wasze głosy!

Głosować można codziennie do 10 stycznia.

belfer.uwm.edu.pl/glosuj/