Inauguracja Roku Kulturalnego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Akademickie Centrum Kultury i Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki zapraszają.

Już w najbliższy czwartek (26.10) o godzinie 18:00 w Auli Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego UWM, odbędzie się Inauguracja Roku Kulturalnego na UWM. Będzie rok to szczególny, bo Uniwersytet Warmińsko-Mazurski obchodzi swoje 25 urodziny.

Podczas uroczystego otwarcia sezonu artystycznego zaprezentują się: Orkiestra Akademicka UWM, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka oraz Studio Wokalne UWM. Rolę konferansjera pełnić będzie Rafał Krauze, który jest jednocześnie dyrygentem uczelnianej orkiestry.

To będzie wielka gala. Przez półtorej godziny będziemy prezentować bardzo ciekawy i zróżnicowany repertuar. Każda z agend Akademickiego Centrum Kultury pokaże się z jak najlepszej strony. Na przykład Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" zaprezentuje pieśni starej Warszawy, a my w połączeniu ze Studiem Wokalnym przypomnimy m.in. dwa utwory z Jamesa Bonda. Będzie to inauguracja bardzo bogatego roku kulturalnego, bowiem tym razem wpisuje się on w 25-lecie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - zapowiada Rafał Krauze. 

 

Bezpłatne bilety wstępu można odbierać w Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (Wydział Sztuki, ul. Szrajbera 11, pokój 110, tel. 89 524 56 72) od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00 (również w dniu wydarzenia)