Evelina Voloskova lauretką prestiżowego konkursu „INTERSTUDENT 2024”

Evelina Voloskova, studentka kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, laureatką prestiżowego konkursu INTERSTUDENT 2024 - najlepszy student zagraniczny w Polsce”. 
 
Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ramach programu Study in Poland”, realizowanego wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Jego ideą jest wyłonienie najlepszych, najbardziej zaangażowanych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach.
 
Evelina już wcześniej była doceniana na uczelni. Zdobywała kilkakrotnie m.in. nagrodę IMperfekt Publiczności podczas Estrady Studenckiej. W grudniu 2023 roku reprezentowała Wydział Sztuki podczas w Konfrontacji Młodych Dyrygentów w Cieszynie, gdzie znalazła się w piątce najlepszych młodych dyrygentów. Natomiast w październiku z litewską piosenką ,,Brolužis” zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Wielkopolski Paradise 2023 w Ostrowie Wielkopolskim. Była to też przepustka do Międzynarodowego Konkursu "Golden Dream 2023". W grudniu w mołdawskim Bălți także sięgnęła po główną nagrodę - Super Grand Prix. Na co dzień współtworzy zespół Dynamit, który został założony wraz z przyjaciółmi z roku podczas studiów. Na swoim koncie zespół ma mnóstwo różnych nagród m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu kolęd i pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie 2023, GRAND PRIX podczas 10. Międzynarodowego konkursu muzyki popularnej ,,Music Arena” 2022 i inne.
Evelina również pisze swoje własne utwory, które chciałaby wydać w najbliższym czasie.