70 lat Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM — Koncert Jubileuszowy

Dokładnie w 2022 roku minęło siedemdziesiąt lat, gdy prof. Wiktor Wawrzyczek założył w ówczesnej Wyższej Szkole Rolniczej chór uczelniany, który od tamtej pory działa nieprzerwanie aż do dzisiaj. Dzięki aktywnej działalności artystycznej chór stał się ambasadorem kulturalnym uczelni. W ciągu siedemdziesięciu lat istnienia wykonał około 1600 koncertów, występując niemalże we wszystkich krajach europejskich (Anglia, Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Grecja, Holandia, Irlandia, Jugosławia, Rumunia, Słowacja, Węgry), w niektórych z nich wielokrotnie (Francja, Hiszpania, Niemcy, Watykan, Włochy). Koncertował także w Ameryce Płn. (Meksyk) i Ameryce Płd. (Argentyna). Chór aktywnie uczestniczy również w wydarzeniach kulturalnych miasta i regionu – wielokrotnie występował podczas Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio Moja Miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz organizuje koncerty dla społeczności Olsztyna.

 Chcąc podzielić się z Państwem radością i satysfakcją płynącą z tak ważnej dla chóru rocznicy, pragniemy zaprosić na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

 W ten szczególny wieczór usłyszymy kompozycje o różnej tematyce, począwszy od utworów o tematyce religijnej, poprzez stylizacje muzyki ludowej, aż do repertuaru muzyki rozrywkowej. Zabrzmią zarówno utwory a capella jak i wokalno-instrumentalne.

Chór wystąpi pod dyrekcją dr hab. Katarzyny Bojaruniec prof. UWM, która w roku 2019 przejęła funkcję dyrygenta, prowadząc zespół ku kolejnym osiągnięciom. Chórowi towarzyszyć będzie Orkiestra Akademicka UWM.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Olsztynie | godz. 17.00

WSTĘP WOLNY.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!