550 urodziny Mikołaja Kopernika - Międzynarodowy konkurs na plakat

 

 

Czy słyszeliście coś, kiedyś o Mikołaju Koperniku? Zapraszamy Was do udziału w konkursie na plakat upamiętniający 550-te urodziny Mikołaja Kopernika!

19 lutego 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin wybitnego uczonego i astronoma Mikołaja Kopernika, który nie tylko dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii, ale również zapoczątkował rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata. Jest to postać niezwykle istotna zarówno dla historii Polski, jak i całego świata. Jako człowiek renesansu Mikołaj Kopernik zajmował się wieloma dziedzinami nauki; astronomią, astrologią, matematyką, ekonomią, kartografią i filologią.

Mikołaj Kopernik, pol., Nicolaus Copernicus[a], łac., Nikolaus Kopernikus, niem., urodził się 19 lutego 1473 w Toruniu.

Konkurs odbywa się w ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego, z okazji ustanowienia uchwałą Senatu RP roku 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.

Kongres organizują wspólnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Polska Akademia Nauk.

 

CEL KONKURSU:
Wyłonienie najciekawszych plakatów, kreacji graficznych na temat przewodni konkursu; 550. urodziny Mikołaja Kopernika.

 

NAGRODY:
Spośród nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe Jury wyłoni laureatów:

Grand Prix                           - 3000 PLN,

1 Nagroda                            - 2000 PLN,

2 Nagroda                            - 1500 PLN,

3 Nagroda                            - 1000 PLN,

Wyróżnienie                           - 500 PLN

oraz
maksymalnie 100 finalistów, których plakaty zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia w Olsztynie, oraz we Fromborku i Toruniu. Spośród plakatów zakwalifikowanych do finału 20 najlepszych zostanie wystawionych w przestrzeni miejskiej Olsztyna, Fromborka oraz na Gali finałowej w Olsztynie podczas Konferencji Kopernikańskiej. 

Zgłoszenia będzie można przesyłać od 15 marca 2023 wyłącznie online. Więcej szczegółów już niebawem na stronie http://rokkopernika.uwm.edu.pl/konkurs/

REGULAMIN KONKURSY DO POBRANIA